top of page

PROJELER

OTOSOFT CLOUD
WEB TABANLI DMS SİSTEMİ

OTOSOFT KURUMSAL DMS PROJELERİ

TEMSA PROJESİ
MITSUBISHI KOMATSU 
TEMSA OTOBÜS

Sabancı Holdinge ait Temsa Otomotiv ile Distribütörü olunan MITSUBISHI, KOMATSU ve TEMSA OTOBÜS Kanallarına ait OTOSOFT DMS Projesi başarıyla yapılmış ve sahada 2005 yılından beri uygulanmaktadır.

 

Projede Fabrika Üretim ve Muhasebe kanalında SAP ile Entegrasyonlar yapılmıştır. 

 

DMS Sistemi 170 civarında Bayide ve yaklaşık 2500 civarında User tarafından kullanılmaktadır. Bayi kanalından yani saha dan Online olarak Distribütör DMS Datawarehouse Veriambarına veri akmaktadır. On yıldan fazla sürede bayi kanalından milyonlarca kayıt 

veriambarına akmakta ve Bütün satılmış olan Şase/Plaka ya ait aracın SERVİS HISTORY ve Garanti Bilgileri ile Müşteri Verileri toplanmaktadır. 

 

Firma Müşteri Ağına daha verimli hizmet sunmak için bu verilerden yararlanmakta ve Bayi Kanalının Geliştirmesini sağlamaktadır. Böylece Marka Değeri ile Müşteri Memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı sağlamaktadır.

 

SUZUKI PROJESİ

OTOSOFT DMS Sisteminin uygulandığı bu proje ile SUZUKI firması Merkezinde ve Bayi kanalında uygulanmış ve Başarılı bir şekilde 15 yıldan fazla kullanılmıştır.

 

Projede Muhasebe deki LOGO ile entegrasyon sağlanmıştır. Ayrıca firmanın Ithalat ve Depo Yönetiminde OTOSOFT DMS den başka OTOSOFT ERP yazılımı da kullanılmış ve DEPO Lojistik Yönetimi sağlanmıştır.

 

DMS Sistemi 50 civarında Bayide ve yaklaşık  600 civarında User tarafından kullanılmıştır. Bayi kanalından yani saha dan Online olarak Distribütör DMS Datawarehouse Veriambarına veri akıtılması sağlanmıştır. Onbeş yıldan fazla sürede bayi kanalından milyonlarca kayıt veriambarına akıtılarak bütün satılmış olan Şase/Plaka araçlara ait SERVİS HISTORY ve Garanti Bilgileri ile Müşteri Verileri toplanmıştır. 

 

Firma Müşteri Ağına daha verimli hizmet sunmak için bu verilerden yararlanarak Bayi Kanalının Geliştirmesini sağlamış ve böylece Marka Değeri ile Müşteri Memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı sağlamış bulunmktadır. 2015 sonunda Suzuki distribütörlüğü başka firmaya devredilmiş olup, Suzuki ile olan hizmet sözleşmesi sona ermiş bulunmaktadır.

SSANGYONG PROJESİ

OTOSOFT DMS Sistemi ile OTOSOFT ERP Sistemi firmada birlikte kullanılmaktadır. OTOSOFT PROJESİ Şahsuvaroğlu firmasının istribütörlüğünü yaptığı SSANGYONG markasına ait Merkez, Şubeler ve Bayi Ağında başarı ile uygulanmıştır. Firmanın Muhasebe, İthalat, Satış, Servis, Yedek Parça ve Garanti Yönetim Sistemi uçtan uca entegre olarak kullanılmaktadır. 

 

Projede otomotiv sektörüne ait özel olan bütün fonksiyonlar ve iş akış süreçleri OTOSOFT DMS ve OTOSOFT ERP sistemine adapte edilmiştir. Bütün Bayi Kanalaından Araç, Ekipman ve Yedek Parça Sipariş sistemi Online hale getirilmiştir.

 

DMS ve ERP Sistemi, 35 civarında Bayi ile birlikte yaklaşık 1000 civarında User tarafından kullanılan sistem ile bayi kanalından Online olarak Distribütör DMS Datawarehouse Veriambarına veri akıtılması sağlanmıştır. Böylece bayi kanalından milyonlarca kayıt veriambarına akıtılarak bütün satılmış olan Şase No lu araçlara ait SERVİS HISTORY ve Garanti Bilgileri ile Müşteri Verileri toplanmaktadır.

 

Firma Müşteri Ağına daha verimli hizmet sunmak için bu verilerden yararlanarak Bayi Kanalının Geliştirmesini sağlamakta ve böylece Marka Değeri ile Müşteri Memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı sağlamış bulunmktadır.

DOĞUŞ PROJESİ
SEAT SKODA 

OTOSOFT DMS Sisteminin uygulandığı ilk proje Doğuş Otomotiv Holding'e bağlı SEAT ve SKODA Distribütörleri ve Bayi kanalında uygulanmış ve Başarılı bir şekilde 15 yıldan fazla kullanılmıştır.

 

Projede Lojistik şirketinin AS400 sistemlerine entegrasyonlar yapılmış ve Bütün Bayi Kanalaından Yedek Parça Sipariş sistemi Online hale getirilmiştir.

 

DMS Sistemi 90 civarında Bayide ve yaklaşık 1200 civarında User tarafından kullanılmıştır. Bayi kanalından yani saha dan Online olarak Distribütör DMS Datawarehouse Veriambarına veri akıtılması sağlanmıştır. Onbeş yıldan fazla sürede bayi kanalından milyonlarca kayıt veriambarına akıtılarak bütün satılmış olan Şase/Plaka araçlara ait SERVİS HISTORY ve Garanti Bilgileri ile Müşteri Verileri toplanmıştır. 

 

Firma Müşteri Ağına daha verimli hizmet sunmak için bu verilerden yararlanarak Bayi Kanalının Geliştirmesini sağlamış ve böylece Marka Değeri ile Müşteri Memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı sağlamış bulunmktadır.

ÇUKUROVA ZIRAAT PROJESİ

OTOSOFT DMS Sistemi ile OTOSOFT ERP Sistemi firmada kullanılmakta olan AS400 sistemi kaldırılarak uygulanmış olan bir projedir. Firmanın Distribütörlüğünü yaptığı CASE, SUMITOMO ve AMMAN gibi iş makinaları markasına ait Merkez, Şubeler ve Bayi Ağında başarı ile uygulanmıştır. Firmanın Muhasebe, İthalat, Satış, Servis, Yedek Parça ve Garanti Yönetim Sistemi uçtan uca entegre olarak kullanılmıştır. 

 

Projede İş Makinaları sektörüne ait özel olan bütün fonksiyonlar ve iş akış süreçleri otosoft DMS ve OTOSOFT ERP sistemine adapte edilmiştir. Bütün Bayi Kanalaından Araç, Makina, Ekipman ve Yedek Parça Sipariş sistemi Online hale getirilmiştir.

 

DMS ve ERP Sistemi, 25 civarında Bayi ile birlikte yaklaşık 400 civarında User tarafından kullanılmıştır. Bayi kanalından yani saha dan Online olarak Distribütör DMS Datawarehouse Veriambarına veri akıtılması sağlanmış ve bayi kanalından milyonlarca kayıt veriambarına akıtılarak bütün satılmış olan Şase/Seri No lu araçlara ait SERVİS HISTORY ve Garanti Bilgileri ile Müşteri Verileri toplanmıştır.

 

Firma Müşteri Ağına daha verimli hizmet sunmak için bu verilerden yararlanarak Bayi Kanalının Geliştirmesini sağlamış ve böylece Marka Değeri ile Müşteri Memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı sağlamış bulunmktadır.

DFM GAZ TATA TVS PROJELERİ

OTOSOFT DMS Sistemi ile OTOSOFT ERP Sistemi firmalarda kullanılmaktadır. OTOSOFT PROJESİ ilgili firmamaların distribütörlüğünü yaptığı DFM, GAZ, TATA VE TVS markalarının DMS sisteminde kullanılmak üzere uygulanmıştır. Firmaaların yapılarına göre LOGO ile entegrasyonlar sağlanmıştır ve Firmaların markasına ait Merkez, Şubeler ve Bayi Ağında başarı ile uygulanmıştır. Firmanın Muhasebe, İthalat, Satış, Servis, Yedek Parça ve Garanti Yönetim Sistemi uçtan uca entegre olarak kullanılmaktadır. 

 

Projede otomotiv sektörüne ait özel olan bütün fonksiyonlar ve iş akış süreçleri OTOSOFT DMS ve OTOSOFT ERP sistemine adapte edilmiştir. Bütün Bayi Kanalaından Araç, Ekipman ve Yedek Parça Sipariş sistemi Online hale getirilmiştir.

 

DMS ve ERP Sistemi, 150 civarında Bayi ile birlikte yaklaşık 2000 civarında User tarafından kullanılan sistem ile bayi kanalından Online olarak Distribütör DMS Datawarehouse Veriambarına veri akıtılması sağlanmıştır. Böylece bayi kanalından milyonlarca kayıt veriambarına akıtılarak bütün satılmış olan araçlara ait SERVİS HISTORY ve Garanti Bilgileri ile Müşteri Verileri toplanmaktadır.

 

Firma Müşteri Ağına daha verimli hizmet sunmak için bu verilerden yararlanarak Bayi Kanalının Geliştirmesini sağlamakta ve böylece Marka Değeri ile Müşteri Memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı sağlamış bulunmktadır.

KILINÇLAR PROJESİ - HOLLANDA

Hollanda da bulunan 25 Şube ve Bayi kanalı bulunan Kılınçlar Otomotiv Yedek Parça Tedarik ve Dağıtım Firmasında OTOSOFT ERP Sistemi kurularak hizmete alınmış ve başarı ile uygulanmıştır. Firmanın Muhasebe, İthalat, Satış, Lojistik, Yedek Parça Depoları ve Mağazalarında uca entegre olarak kullanılmaktadır. 

 

Projede otomotiv sektörüne ait özel olan bütün fonksiyonlar ve iş akış süreçleri OTOSOFT ERP sistemine adapte edilmiştir. Bütün Bayi Kanalaından Ekipman ve Yedek Parça Sipariş sistemi Online hale getirilmiştir. Ayrıca Hollanda'da kullanılan RAI ve ALDOC Katalog sistemlerine Entegrasyonlar yapılarak firmanın hizmetine alınmıştır.

 

OTOSOFT ERP Sistemi, 25 civarında Bayi ile birlikte yaklaşık 150 civarında User tarafından kullanılan sistem ile bayi kanalından Online olarak firmanın Deposuna Veri akıtılması sağlanmıştır. Firmanın Yedek Parça Tedarik, Fiyatlandırmalar, Iskontolar ile Sipariş, Satış, Sevkiyat ve Cari Hesapları uçtan uca yönetimektedir.

USTA - PARÇAHANE PROJESİ

Soylu USTA Grup Servis ve Yedek Parça tedarik firmasında OTOSOFT ERP, OTOSOFT DMS ve OTOSOFT B2B Sistemleri Entegre olarak projelendirilmiş ve hizmete sunulmuştur.

Soylu ve Affix grup şirketlerinde Otomotiv Yedek Parça Tedarik ve Dağıtım sistemi OTOSOFT ERP ile Muhasebe, İthalat, Satış, Lojistik, Yedek Parça Depoları ve Mağazalarında uca entegre olarak kullanılmaktadır.

 

Parçahane.com yedek parça B2B Portal projesi OTOSOFT ERP sistemi üzerinde online çalışmaktadır. Sisteme Alman DAT Orijinal Parça Katalog sistemi Entegre edilerek hizmete alınmıştır. Bütün Bayi Kanalından gelen Yedek Parça Siparişleri Online hale getirilmiştir. Ayrıca Sigorta Şirketlerinin Yedep Parça Web Sistemlerine Entegre edilen Projede, firmaya gelen Sigorta-Hasar Parça Tedarikleri online olarak OTOSOFT'a akmaktadır.

OTOSOFT CLOUD
WEB TABANLI DMS SİSTEMİ

Otomotiv Sektöründeki 20 yıllık deneyimle Client Server Mimarideki OTOSOFT ürün ailesi, Bulutta .NET platformunda yeniden geliştirilerek hizmete alınmıştır. Çok Ülkeli, Çok Dilli, Çok Firma, Çok Şube, Çoklu Depo ve Çok Dövizli Finans Sistemi ile Otomotiv Sektörünün ERP, DMS, Servis, Yedek Parça şirketlerine hizmet sunulacaktır.

 

Projede Yedek Parça Veritabanı tek ve bütünsel olarak kullanıcılara hazır sunulmakta olup, Orijinal ve Yan Sanayi Yedek Parça Referans Sistemi ile bütün sektördeki kullanıcılara Standart olarak sunulmaktadır. Orijinal - YanSanayi EŞDEĞER Parça Referansları Katalog Sistemi geliştirilerek sektördeki kullanıcılara sunulmaktadır.

 

Hasar-Sigorta-Ekspertiz Sistemleri ile entegrasyonlar ile Ruhsat, Şase, Motor, Marka, Model Veritabanları bütün markalar için Tek Veritabanında Servislerin hizmetine sunulacaktır. Böylece ülkemizdeki bütün araçlara ait, Marka, Model, Model Yılı, Şase ve Motor numara bilgileri standart olarak sunularak sektördeki dağınıklık ve iş yapma ve iş süreçlerini düzenleyecektir.

 

Bulutta sunulan OTOSOFT CLOUD projesi sayasinde sisteme dahil olan firmalar, SaaS yönetemi ile yazılım lisanslamadan Kullanım hakkı kazanacak ve ekonomik olarak sistemden yararlanacaktır.OTOSOFT Cloud kullanan firmalar, ortak standart araç ve yedek parça havuzundaki içerikler ile web ve mobile uygulamalarını kolaylıkla geliştirip kullanabileme fırsatı bulacaklardır.

 

yedekparça.online_logo.png
OTOYEDEKPARÇA.ONLINE WEB PROJESİ

Oto Yedek Parça Online web projesi, Toptan Yedek Parça Satış B2B web çözümüdür. Bu projede Yedek Parça Tedarik firmaları yer alarak, ürünlerini toptan satacaklarıdır. Sistemde Orijinal ve YanSanayi-After Market referans numaraları Muadil ve Eşdeğer Parça sistemi bulunmaktadır. Böylece yedek parça alacak Servisler ve perakendeci firmalar, sistemden ürün ve fiyat karşılaştırması yaparak ürün siparişi yaparak tedarik sisteminden yararlanacaklardır.

Sistemde DAT katalog sistemi entegre edilmiş olup, Parça Tespiti yapılması kolay ve hızlı olarak gerçekleşmektedir.

Global Yedek Parça Tedarik Sistemi olan proje ile Yedek Parça sektörüne yeni bir iş modeli ve imkanı sunulmaktadır.

 

parcatespit logo4.png
OTOSOFT
PARÇATESPİT PROJESİ

Altyapısını OTOSOFT un geliştirdiği ve bütün Otomotiv Servis ve Yedek Parça sektörüne hizmet veren bu proje ile Yedek parçaların OEM parça referansını bulacaklar ve buna eşdeğer Muadil parçalarında listesini göreceklerdir.

 

Projedeki ParçaTespit.com platformu, sektördeki 30 Milyondan parçanın Referans No ve Şaseden arama veya Şase çözümleme ile sizi doğru bilgiye ulaştırmaktadır. Parça fiyat bilgilerini de sunan platform sektördeki büyük bir açığı kapatmaktadır.

OTOSOFT
RENT A CAR WEB PORTAL PROJESİ

Oto kiralama sektöründe çalışan firmalar için tasarlanmış olan proje, Kısa ve/veya Uzun Dönemli Kiralama yapan firmalar için Web Tabanlı Portal olarak geliştirlmiştir. Kullanıcılara Araç Bilgi Veritabanı hazır olarak sunulmaktadır. Firmalar, kendi araç filosundaki araç sayılarını girmekte ve portalda araçlarını kiralamaya sunmaktadır. Sistemede Araç Arama Motoru bulunmakta ve Müşteriler bu modülden istedikleri türden araçları sorgulayabilmekte ve en uygun aracı Rezerve edebilmektedir. 

 

Sistemde ödeme veya ön ödeme yapısı bulunmakta olup, kiralama sözleşmeleri, koşulları gibi rent a car sisteminde olması gereken yapı mevcuttur. Sisteme dahil olacak tedarikçilerin sistemi yönetebilmesi için gelişmiş özelliklere sahip Admin yönetim modülü ile tedarikçi ve müşteri ilişkileri kolay yönetilmektedir.

 

Sistem ayrıca OTOSOFT FİLO YÖNETİM sistemi ile entegre olduğu gibi diğer ERP lerlede entegrasyon yapılabilmektedir.

OTOSOFT
FİLO YÖNETİMİ PROJESİ

Otomotiv ve iş makinaları sektöründe filo kiralama yapan firmalar için özel olarak geliştirilen proje ile Araç Yönetimi, Kiralama, Sözleşmeler, Araç Bakım ve Servis Yönetimi, Garanti, Sigorta gibi sorumlulukların tümü yerine getrilirken her adımda Araç Maliyet Yönetimi yapılmaktadır. Şase/Plaka bazında Araç Maliyet Yönetimi sayesinde, Kira Gelirleri ile Araç Maliyetleri Günlük ve Aylık izlenmekte ve uyarı sistemi ile Başabaş Noktasını geçen ve zarar eden araçlar takip edilmektedir.

 

Araç Filosundaki araç sayılarının yüksek olması nedeni ile araç bazında takip dosyasını kolay izlemek ve yönetmek için etkin modüller ile donatılan OTOSOFT FİLO YÖNETİM Yazılımı, Finans, Muhasebe, Stok, Satınalma, 2.EL Satış, Servis, Garanti yönetimi ile uçtan uca entegre full ERP çözümüdür. İsteğe göre farklı muhasebe yazılımları ile entegre edilebilen sistem, filo kiralama yapan şirketler için uygundur.

 

İş Makinaları, Forklif kiralama işi yapan firmalar için Ataşman ve Aparat ile Akü ve Lastik gibi ekipmanların Seri No takibi, değişim, ikame araç gibi özellikler olan sistemde, kiralama yerleri grup şirket ve proje bazlı sözleşme takipleri yapılabilmektedir.

yedekparcasitelogo6.png

OTOSOFT Yazılımın Otomotiv Sektörü için açtığı Yedek Parça Arama Web Sitesi Bulutta Sektörün Hizmetine ÜCRETSİZ Sunduğu bir hizmet olarak faaliyete başlamıştır.

20 yıllık Otomotiv Sektörü Tecrübemizden Yararlanmak İsterseniz

Projelerinizi Anlatın Bize

Birlikte Gelistirelim...

Sizin için Size Özel

bilgi@mekatronik.com.tr  |  Tel: 543 926 0 777

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon

Success! Message received.

Lütfen Demo Talep Ediniz...
bottom of page